دوشنبه 25 تیر 1397
 سنگ تراورتن حاجی آباد
 
 سنگ حاجی آباد کرم بی موج
 سنگ تراورتن کرم حاجی آباد ابر و بادی
   

سنگ حاجی آباد یک نوع دیگر از سنگ تراورتن است که بسیار محکم می باشد و زبانزد خاص و عام است. این سنگ استحکام بالایی دارد و به دو صورت بی موج و موج دار بریده می شود. سنگ بی موج حاجی آباد بسیار زیباتر می باشد و طرفداران نیز بیشتر هستند. این سنگ زمینه کرم دارد که در سورت های ممتاز به کرم روشن می رسد و در سورت های ضعیف به شکلاتی با رگه های قرمز تبدیل می شود. سنگهای ضعیف حاجی آباد به صورت گل می باشند و از نظر استحکام نیز در سطح پایینتری می باشند. سنگ حاجی آباد بی موج به صورت ابروبادی درمی آید که طرح منحصر به فردی را به وجود می آورد.

معدن سنگ حاجی آباد در محلات واقع شده است و تقریبا 14 سینه کار فعال دارد.روزانه تناژ بسیار بالایی از این سنگ از معادن استخراج می شود که هم برای مصارف داخلی و هم مصارف خارجی به کار می رود. این سنگ برای صادرات بسیار طرفدار دارد. در خارج از کشور این سنگ ها در کف هتل ها و ساختمانهای شیک کار می شود و روی آنها با شیشه پوشانده می شود. این سنگ هم بصورت کوپ خام و هم به صورت بریده صادر می شود.

این بیشتر برای نمای رومی و کلاسیک به کار می رود که دلیل آن طرح ابروباد و رنگ کرم این سنگ است. این سنگ نیز در سورت های ممتازش با قیمت سنگ عباس آباد برابری می کند. این سنگ به دلیل اینکه بسیار سالم است و شکستگی در داخل خود ندارد، ذاتا پس از فرآوری بلند خواهد بود. از این رو سنگ تراورتن حاجی آباد محبوب سازندگان و سنگ کار خواهد بود.

 

طراحی سایت : پیام گستر