مقالات و دانستنی های صنعت سنگ ساختمانی
1397/09/26 12:57

مُد سنگ در سال2018 (قسمت اول )

مُد در طراحی دکوراسیون ساختمان مثل صنایع دیگر به مرور زمان تغییر می کند اگر میخواهید از آخرین مُد سنگ در سال 2018 آگاه شوید ما را تا انتهای این مطلب همراهی نمایید. شاید در پایان مطلب بخواهید در انتخاب سنگ دلخواهتان تجدید نظر کنید.

در سال 2017 طراحان دکوراسیون و مهندسین ساختمان با استفاده از ترکیب رنگ ها، آثار زیبا و با شکوه  زیادی را در سراسر جهان خلق نمودند. در سال گذشته، سنگ ها با رنگ صورتی، زرد، سبز و انواع آبی در بازار به فراوانی یافت میشد.از سوی دیگر رنگ های خنثی به ویژه سفید و خاکستری همچنان مورد استقبال قرار گرفتند . اکنون به نظر می رسد سلیقه مهندسین  به طور قابل ملاحظه ای در حال تغییر به سوی سبک ارگانیک می باشد، در این سبک رنگ های متالیک با درخشش بالا در کنار رنگ های ملایم، کانتراست خوبی ایجاد می کنند و سبک طراحی به طور کلی به سوی الگوهای جانشین تمایل نشان می دهند. این تغییر سبک در طراحی دکوراسیون در صنعت سنگ ساختمان نیز تاثیر گذار خواهد بود و انتظار می رود سنگ هاای با رنگ گرم بیشتر مورد استفاده قرار بگیرند، به ویژه سنگ هایی که مناسب برای دکور فضای داخلی می باشند.

به علت استفاده فراوان از سنگ مرمر در طی سال های اخیر، انتظار می رود، این سنگ دیگر انتخاب اصلی برای طراحان نباشد و به همین علت سایر سنگ های طبیعی فرصت این را خواهند یافت تا بیشتر در بازار حضور داشته باشند به ویژه سنگ های گرانیت ، تراورتن و سند استون. اما دقیقا مُد در صنعت سنگ ساختمان چه تغییری خواهد کرد؟ در ادامه این مقاله خواهید دید که پیش بینی های مد سنگ ساختمان در سال 2017 چه هستند.

 

یک - مُد طبیعت با ایجاد محیطی گرم

قدرت طبیعت در سال آینده توسط بسیاری از رنگ های سبز و گرم و طبیعی که بیشتر شامل قهوه ای ها، نارنجی ها و زرد است، به ساختمان ها باز خواهد گشت. استایل قرمز متمایل به قهوه ای (سفالی) دوباره به صحنه باز خواهد آمد که یادآور خاطرات طراحی در دهه 1980 میلادی می باشند. طرح هاای با خطوط برنزی بیشتر در کاشی ها و یا سنگ های با کاربرد خاص، برای استفاده در حمام و پروژه های طراحی خارجی مانند سنگ فرش های خیابان و منظره ها استفاده خواهند شد.

در این مُد که با الهام از طبیعت، آرشیتکت ها اقدام به طراحی دکوراسیون می کنند، با استفاده از سنگ طبیعی این امر به راحتی امکان پذیر است، زیرا بسیاری از سنگها، دارای رنگ های قهوه ای، زرد، سبز و قرمز هستند و این رنگ ها بیشترین رنگ های موجود در طبیعت هستند. همچنین این موضوع مهم را باید اشاره نمود، که در سالهای آتی سنگ های دارای طرح های خاص و عجیب و غریب بسیار مورد استقبال قرار خواهند گرفت، چرا که آنها یک الگوی مستقیم از طبیعت غیر قابل پیش بینی را به نمایش می گذارند و بی نظمی های طبیعت را در طرح های طببیعی خود به نمایش می گذارند.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
طراحی سایت : پیام گستر